O škole

Poskytujeme rôzne stupne umeleckého vzdelávania: prípravné štúdium, základné štúdium a štúdium pre dospelých.

Prípravné štúdium je určené pre deti predškolského veku od 5 rokov, v hudobnom odbore pre žiakov 1. ročníka ZŠ.

Základné štúdium je rozdelené na  I. a II. stupeň a podľa stupňa dosiahnutého umeleckého vzdelania sa I. stupeň delí na 1. časť- primárne umelecké vzdelanie (1.-4. ročník) a 2. časť- nižšie sekundárne umelecké vzdelanie (5.-9. ročník). II. stupeň základného štúdia je určený pre žiakov nad 15 rokov, ktorí už študujú na strednej škole.

Zápis do ZUŠ je podmienený úspešným vykonaním talentovej skúšky. Jednotlivé stupne štúdia sú ukončené absolventskou skúškou a výstavou alebo koncertom. Vzdelávací program školy sa pridržiava Štátneho vzdelávacieho programu, rámcových učebných plánov, učebných osnov a štandardov.