Z histórie

Základná umelecká škola Sekule vznikla v roku 2006 a zriaďovateľom školy je Obec Sekule. Sídlo ZUŠ sa nachádza na prízemí a 2. poschodí v budove Základnej školy Sekule a pozostáva zo 7 tried, vrátane Koncertnej sály a dvoch výtvarných ateliérov.
Žiaci ZUŠ Sekule sú deti z obce Sekule, ale i okolitých obcí- Moravský Svätý Ján, Borský Svätý Jur, Závod, Veľké Leváre. V školskom roku 2022/2023 navštevuje ZUŠ okolo 200 žiakov.

Od roku 2011 funguje v obci Sekule letný denný výtvarný tábor „Vyfarbi si leto“, pod vedením Mgr. Eleny Poľanskej, ktorý počas letných prázdnin zabezpečuje bohatý program približne 30 deťom v dvoch týždňových turnusoch. Program okrem tvorenia v Kultúrnom dome Sekule zahŕňa aj tvorbu priamo v prírode, športové aktivity, kolektívne hry, maľovanie na tvár a iné. Deti z obce si môžu vyskúšať netradičné techniky, zažiť nové zážitky a zmysluplne tráviť svoj voľný čas počas letných prázdnin.
V roku 2015 vznikla pod vedením pedagóga HO Františka Kaderu kapela Little rockers, ktorá mala okrem neho 8 členov z radov žiakov a má za sebou dva veľké koncerty a viacero menších vystúpení napr. na Malackej šošovici.