Výtvarný odbor

Vo výtvarnom odbore žiaci získavajú vedomosti a zručnosti v základných výtvarných disciplínach: kresba, maľba, grafika, modelovanie a práca s materiálom, dekoratívne činnosti, ale i v rôznych netradičných výtvarných technikách.

Vyučovanie výtvarného odboru prebieha formou kolektívneho vyučovania raz týždenne v blokoch (3×45 minút- ZŠ, ŠPD a 2×45 minút PŠ).

Pedagógovia výtvarného odboru uplatňujú nové prístupy v edukácii výtvarnej výchovy s ohľadom na súčasné tendencie vo výtvarnom umení. Starší žiaci a dospelí tiež nadväzujú na tvorbu štúdiom teórie a dejín umenia, kde sa kladie dôraz na prepojenie teórie s praxou. Minimálne dvakrát ročne žiaci výtvarného odboru navštevujú výstavy a exkurzie v Bratislave- výstavy v Slovenskej národnej galérii, Kunsthalle Bratislava, Bienále ilustrácií Bratislava, výstavy počas Mesiaca fotografie a tiež Dni otvorených dverí na umeleckých stredných školách.

Pre záujemcov o štúdium na stredných umeleckých školách je možnosť prípravy na talentové skúšky. Naši bývalí žiaci boli zatiaľ všetci úspešní a študujú na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave s vynikajúcimi výsledkami.

Žiaci výtvarného odboru sa zúčastňujú v priebehu školského roka viacerých výtvarných súťaží, v ktorých sa im darí v okresných, ale i celoslovenských kolách, napríklad Vesmír očami detí, Európa v škole, Vianočná pohľadnica, súťaž mladých návrhárov Model Senica, Talentárium Zdenky Briatkovej Bojnice, Kto nás chráni a veľa ďalších.
ZUŠ disponuje dvoma veľkými, kvalitne vybavenými ateliérmi.