Hudobný odbor

V hudobnom odbore je možnosť štúdia viacerých predmetov v oddeleniach strunových nástrojov, dychových nástrojov, klávesových nástrojov, bicích nástrojov a spevu.

Vyučovanie hudobného odboru prebieha formou individuálneho vyučovania dvakrát do týždňa nástroj a 1 vyučovaciu hodinu v týždni zahŕňa aj hudobná náuka, vo vyšších ročníkoch pribúdajú hodiny komornej hry, štvorručnej hry na klavíri alebo hry v súbore.
Žiaci hudobného odboru majú – ak to situácia dovolí – možnosť prezentovať sa koncertami.

Veľký koncert pre verejnosť organizujeme v 1. polroku ako Vianočný alebo Adventný koncert a jeden na konci školského roka ako Záverečný alebo Absolventský koncert. V priebehu roka žiaci hrajú tiež pre okolité materské školy, základné školy, školský klub detí na výchovných koncertoch alebo pri rôznych príležitostiach priamo v obci pre dôchodcov, ku Dňu matiek, v Domove sociálnych služieb a podobne.
V prípade že situácia nedovoľuje verejné prezentácie, vytvárame pre divákov a poslucháčov online koncerty, prístupné na internete.

V sídle ZUŠ máme vlastnú Koncertnú sálu, kde prebieha väčšina koncertov a v súčasnosti na našej škole vyučujú kvalitní hudobníci, ktorí sú sami umelecky činní, čo dokazujú na vynikajúcich Učiteľských koncertoch, kde vystupujú so svojimi hosťami a poskytujú tak nielen kultúrny zážitok nám divákom, ale zároveň motivujú svojich žiakov v napredovaní v hre na hudobný nástroj.